A jó Isten, amikor megteremtette a világot, az embert, a saját lelkét lehelte bele, az isteni jóságos lelket, a jó akaratot, de a sátán is kérte a jussát, így mindenben, ami a földön van, benne van a gonoszság, a tagdás, a puszttítás szelleme is. Egy csodálatos technika, egy rendkívüli tehetség lehet az emberiség megváltója, de megkínzója, puszttítója is.
1936-ban a Berlini Olimpia elkápráztatta a világot. Már a résztvevők létszáma is háromszorosa volt az előzőnek. A nagy létszám ellenére a szervezés mintaszerű volt. A sportlók, a vendégek el voltak ragdtatva. A rádó, a sajtó szuperlativuszokban beszélt róla. Olyan technikai megoldásokat mutatott, amit a világ többi része nem is ismert. Bizonyítani akarták a világnak, hogy ők a legjobbak mindenben.
A világ népeinek látogatását viszonozták először 39-ben Lengyelországban, aztán Franciaországban majd a Szovjetunióban. Az országok saját földjükön tapasztalták meg a német szervezettség szuperminőségét, a német technika fölényét, csak éppen aki irányította ezt a szuper csodát, annak a lelke velejéig gonosz volt.
A történelem tanít és ismétel. Most Kínában van olimpia. Most a kínaiak akarják bebizonyitani, hogy ők, az ő rendszerük a legjobb, a legtökéletesebb. A megnyitó ünnepség minden tekintetben az ország, a nép igen magas szinvonalát, tökéletességét mutatta, nemcsak az elektromos berendezésre, működtatésére, hanem a szervezésre gondolok. A fészek kűzdőterén olykor 2ooo ember úgy működött, hogy pontosan tudta, mit kell tennie, mást mint a többi, azt ami az ő feladata, ami kapcsolódik a mellette levőéhez, a többiekéhez. Ezt az egészet egy ember irányitotta lebontva a feladatot a több ezres résztvevő minden egyes egyedére. Összhang, szervezettség, engedelmesség, tehetség, szorgalom, elszántság. Ezek a dolgok, amelyek valóban megválthatják az emberiséet. De gondolni is alig merek arra, mi lesz, ha lesz egy vezető, akinek a lelkében a gonoszság teng túl, és ezt a milliárdnál nagyobb, nagyon értékes népet más népek ellen vezeti szupertechnikával, elszántsággal. Nem akarok ünneprontó lenni, de félek, nehogy a történelem ismételje önmagát, és a mags szervezettséget, a technikai fölényt pár éven belül hazánkban tapasztaljuk meg.Sokkal inkább arra akarok gondolni, hogy az irányítók lelkében a jóakarat érvényesül, és ez a sikeres nép az emberiség javára fordítja értékeit. A történelem inkább tanít, mint ismétli önmagát.
Mindenesetre pálcikával már tudok enni!